Babalar Günü

Babalar günü her yıl Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanmaktadır. Babalar günü, hayatınıza anlam katan babalarınızın en özel ve güzel günlerinden biridir.

Babalar günü her yıl Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanmaktadır. Babalar günü, hayatınıza anlam katan babalarınızın en özel ve güzel günlerinden biridir. Anlamlı olan bu günde babalarınızı mutlu edecek ve onları özel hissettirecek hediyelerle anlamlı sürprizler yapabilirsiniz. Hediye seçenekleri ise epey fazladır.

Babalar Günü 2021 Ne Zaman?

Her yıl haziran ayının 3. Pazar günü kutlanan Babalar Günü, bu yıl 20 Haziran 2021 Pazar günü kutlanacak.

Babalar Gününün Ortaya Çıkışı

Bir Amerikan Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü kutlaması olduğu gibi babaların da bir günü olması fikrini savunmaktaydı. Dodd’nu babası ise annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına bakmıştı. Babasının doğum günü tarihi olan 5 Haziran’ın Babalar Günü olarak ilan edilmesi için çalışmaya başlamış ama çalışmalar 5 Haziran’a yetişmemiş ve kutlamalar Haziran ayının üçüncü pazarına denk gelen güne ertelenmiştir.

Babalar Günü ilk olarak 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1966 yılında dönemin Başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarına gelen zamanın Babalar Günü olarak kutlanacağını, açıklanan bir bildiri ile yayımlamıştır. 1972 yılında ise Başkan Richard Nixon’ın imzası ile Babalar Günü ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

Babalar Günü Hediyeleri

Her yıl Haziran ayının 3. Haftası kutlanan bu anlamlı gün öncesi, insanlar babaları hediye fikirleri araştırması yapmaktadır. Günümüzde hediye seçenekleri ise epeyce fazladır. Bu yüzden insanlar bu farklı seçenekler arasında karar vermekte zorlanmaktadır. Babaları için en uygun, kullanışlı veya en anlamlı hediyeleri araştırmaktadır. Babalarınız için, onların kendini özel hissedebileceği manevi hediyelerin yanında aynı zamanda kullanışlı ve babanızın ihtiyacı olan ürünlerden de seçim yapabilirsiniz. Kişisel bakım ürünleri, giyim ürünleri, teknolojik ürünler ve özel aksesuarlar babalar günü hediye tercihleri arasında çokça tercih edilen ürünlerdendir. Bu özel gün için birçok firma, kampanyalar ve indirimler yapmaktadır. Sizler de erken davranarak babanıza alacağınız hediyelere indirimli fırsatlardan sahip olabilirsiniz. Ve babanızın bu özel gününde unutulmayacak anlara anlamlı hediyeleriniz ile eşlik edebilirsiniz. Hediye fikirleri arayanlar hediyefikri.com sitesini ziyaret ederek fikir edinebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Babalar Günü Hediye Fikirleri

Cum Haz 4 , 2021
Babalar günü her yıl Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanmaktadır. Bu gün, hayatınızın her anınızda yanınızda olan ve hayatınıza anlam katan babalarınızın en özel günlerinden biridir.
Fathers-day-feature-1