Kadına Sevgililer Günü Hediyesi

Her 14 Şubat sevgililer günü olarak kutlanmaktadır. Özel bir gün olmakla beraber her ülkede kutlanıyor

Her 14 Şubat sevgililer günü olarak kutlanmaktadır. Özel bir gün olmakla beraber her ülkede kutlanıyor. Batı medeniyetlerinden başlayıp günümüze kadar devam eden bir aydır. Özellikle Türkiye’de de oldukça önemli olarak görülmektedir. 14 Şubat sevgililer gününde partnerler birbirlerine hediye alıp vermekte, 14 Şubat ayını, baş başa geçirmeye özen göstermektedir. Bir başka anlamda da aziz Valentin günü olarak da bilinmektedir. On dört Şubat romantik ve aşk dolu bir aydır.

Sevgililer Gününün Tarihçesi Nedir?

Günümüzde sevgililerin birbirlerine hediye aldığı, eşlerin bu günü özenle kutladığı bir gün olarak tarihe imzasını atmıştır. Geçmiş dönemlere göre Şubat ayı aşk ve ilişki ayıdır. Önceki dönemlerde ise bir bayram olarak kutlanılan ve bayram boyunca partner olma durumunu devam ettiren bir kutlama idi. Papa, bu inanışın putperestlik olduğunu söyleyerek bu bayramı yasaklamıştır. O dönemde çiftler kura olarak seçildiği için, kura çekilmeye devam edilmiştir ancak kuralarda azizlerin ismi yazılmıştır.

Sevgililer Günü Neden Kutlanır?

Özellikle mutlu bir evliliği olan ve ilişkide ki partneriyle hoş zaman geçirmek için uygun bir aydır. Bu ay ile birlikte ilişkiler kuvvetlenebilir, küslükler bile son bulabilir. Bir kadına sevgililer günü hediyesi almak için doğru zamandır. Aynı zamanda romantik dakikalar yaşanabilir. Sevgi göstergesi anlamında 14 Şubat’ın kutlanılması ilişkinin bir üst kademeye çıkması için yardımcı olabilir. Kökeni ise Roma dönemine dayanmaktadır. Aziz Valentin ile başlayan 14 Şubat ile özdeşleşmiştir. 

Sevgililer Gününde Ne Hediye Alınır?

Özelikle çiçek satışları bu ayda rekora doğru koşmaktadır. Hediye beklentisi içine giren partnerler uygun hediyeyi bulmak için telaşa girebilir. Bununla birlikte özelikle bir kadına sevgililer günü hediyesi almak için düşünen partnerler alışveriş merkezlerinde, çiçekçilerde, online alışveriş sitelerinden hediyelerini alırlar. Hediye dışında bir akşam yemeği kutlaması da yapılabilir. Bununla birlikte bir kadına sevgililer günü hediyesi olarak kol saati, puzzle, cüzdan, çanta, kolye, bileklik, ayakkabı, küpe, yüzük alınabilir. Özellikle partnere evlenme teklifi  etmek için uygun bir gün olabilir. Bir kadına sevgililer günü hediyesi olarak internet ortamında bulabileceğiniz bir sürü seçenek ile karşılaşmak mümkündür.  

Fikir vermesi açısından erkeğe alınabilecek hediye fikirlerini de görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Babalar Günü

Çar Haz 2 , 2021
Babalar günü her yıl Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanmaktadır. Babalar günü, hayatınıza anlam katan babalarınızın en özel ve güzel günlerinden biridir.
babalar günü